جمعه, 05 آذر 1395 ساعت 19:05

تحلیل بر اساس میانگین های متحرک - قسمت اول / ساخت تمپلیت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تحلیل بر اساس میانگین های متحرک

- قسمت اول / ساخت تمپلیت

به نام خدا 

با سلام 

پس از مدت ها بررسی روش های معاملاتی گوناگون و تست کردن ابزارهای مختلف , یکی از روش هایی که در بورس تهران جواب خود را پس داده است روشی مبتنی بر میانگین های متحرک است .

مهم ترین عاملی که در صعود و فرود سهم ها تاثیر گذار است عرضه و تقاضا است . اندیکاتورهایی نیز در این خصوص وجود دارد که می توان از آن ها بهره برد . با این حال در روشی که ما استفاده می کنیم این عامل به خوبی قابل شناسایی است . در این روش قدرت عرضه و تقاضا شناسایی می شود و مطابق آن روند های صعودی را شناسایی می کنیم .

 هدف اصلی تحلیل ها , یافتن روندهای صعودی و ورود به آن هاست . از همین رو به روندهای خنثی و روندهای نزولی کاری نداریم .مهم ترین عاملی که روند صعودی را ایجاد می کند قدرت تقاضا است . از همین رو تشخیص قدرت تقاضا بسیار مهم است . حال چگونه این قدرت تقاضا را پیدا کنیم ؟

ابزاری که ما استفاده می کنیم میانگین متحرک می باشد . میانگین های متحرک بر چند نوع هستند . ساده - نمایی - موزون خطی - ملایم شده .

در اینجا ما از دو میانگین ساده و موزون خطی استفاده می کنیم . میانگین ساده برای همه آشنا است . میانگین موزون خطی بر اساس وزن دادن بیشتر به داده های روزهای آخر به دست می آید . همان گونه که از فرمول آن پیداست هر چه به داده های انتهایی می رسیم وزن آنها بیشتر می شود . به نوعی می توان گفت که می فهمیم در روزهای انتهایی یک رویداد تمایل به چه سمتی بوده است .

 به منظور هماهنگی بیشتر و همچنین نظم دادن به تحلیل ها ابتدا این روش را در قالب تمپلیت آماده می کنیم و سپس در تحلیل ها از این تمپلیت استفاده می کنیم .

ابتدا تنظیمات صفحه اصلی متاتریدر را تغییر می دهیم و به صورت استاندارد واحدی می سازیم . برای این کار به ترتیب زیر جلو می رویم . 

روی صفحه اصلی proprties را زده و در قسمت رنگ ها به صورت زیر انتخاب می کنیم .

 

photo1

 

 

photo2

 

پس از این که تنظیمات رنگ را انجام دادید , چنانچه اندیکاتوری روی سهم اجرا شده است آن را حذف کنید به طوری که تنها نمودار خالی باقی بماند . حال از مسیری که در شکل نشان داده شده است یک عدد میانگین متحرک موزون خطی با مشخصات ارائه شده انتخاب کنید

photo 3

photo 4

سپس از همان مسیر یک عدد میانگی متحرک دیگر با مشخصات زیر انتخاب می کنیم .

photo 5

حال این ترکیب را به عنوان یک template ذخیره می کنیم . برای این کار روی صفحه اصلی راست کلیک کرده و به روش زیر یک تمپلیت ذخیره می کنیم .

photo 6

از این پس در تحلیل های خود از این تمپلیت استفاده می کنیم .

 

به امید موفقیت و بهروزی

خواندن 1359 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 05 آذر 1395 ساعت 19:47
محتوای بیشتر در این بخش: « تایید در الگوی مثلث
برای ارسال نظر وارد سایت شوید