چهارشنبه, 08 مهر 1394 ساعت 00:18

آموزش اندیکاتورنویسی در محیط متاتریدر - بخش اول

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از امروز قصد داریم مبحث پیشرفته اندیکاتورنویسی رو با هم شروع کنیم. حتما همه شما که دوست دارید مبحث  پیشرفته را در کنار ما باشید با اندیکاتورها آشنایی دارین. این که یک اندیکاتور چیست و اصولا چرا از اندیکاتور استفاده می کنیم. اگر هم آشنایی ندارید می توانید به مباحث قبلی در بخش آموزش نمادسنج مراجعه کنید.

احتمالا زیاد پیش اومده دلتون خواسته باشه یک اندیکاتور رو تغییر بدین و سفارشی کنین. ما این کار رو خواهیم کرد.. اندیکاتورهایی که می بینین در  نرم افزار متاتریدر یا مفیدتریدر هست ( به عنوان مثال مک دی ) محاسباتی دارد که نتیجه آنها نمایش داده میشود. این محاسبات در یک زبان برنامه نویسی به نام  mql هست. پایه و اساس mql زبان برنامه نویسی سی هست. پس اگر قرار باشه کسی بخاد اندیکاتور بنویسه یا ادیت کنه اول باید زبان برنامه نویسی سی رو یاد بگیره. پس دوستانی که با زبان برنامه نویسی C یا ++C آشنایی دارند به راحتی می توانند نوشتن اندیکاتور رو شروع کنند. ما مبنا رو بر این میگذاریم که شما با این زبان آشنایی ندارید و سعی می کنیم مباحث اون رو خیلی خلاصه و در حد اولیه به شما آموزش بدیم. قطعا هر چقدر قدرت و دانش شما در این زبان بیشتر بشه اندیکاتورنویس قوی تری خواهید شد.

پس برنامه ما  این هست که ابتدا مسایل مقدماتی رو در چند جلسه مطرح کنیم تا بیس برنامه نویسی و دید کلی داشته باشیم بعد بریم سراغ نوشتن اندیکاتورها. مطمئنا اولش سخته ولی بعدا لذت خواهید برد.

 

 

خواندن 691 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 مهر 1394 ساعت 00:34
برای ارسال نظر وارد سایت شوید