یکشنبه, 01 شهریور 1394 ساعت 21:06

خروج ازConsolidationبه چه قیمتی!؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Consolidationبه ناحیه ی قیمتی اطلاق می شود که قیمت درون دوSARنوسان می کند،در این ناحیه به دلیل یک رشد یا نزولSharpقیمت در یک محدوده نوسان می کندودراین محدوده بی تصمیمی در بازار حاکم است.پس از شکست در "SARسقف" هر ناحیه یConsolidation می تواند به عنوان الگوی بازگشتی عمل کند.

Consolidation

همانطور که در شکل بالا نشان داده شده؛خروج از این ناحیه نیزSharp(بدونPull back)می باشد.ناحیه یConsolidationمعمولا با نواحی بازگشتی سقف وکف 2یا3قلواشتباه گرفته می شود.به شکل زیر توجه کنید:

Bottom

در شکل بالا همه ی موج ها یکی در نظر گرفته شده اند که اشتباه است.

به عنوان مثال نماد غبشهردر شکل زیر:

Ghbshahr

مثل شکل بالا که می تواند کف سه قلو باشد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید اگر به جای ناحیه یConsolidationاین الگورا کف2یا3قلو فرض کنیم چه ایرادی پیش می آید؛اگر هردوالگو به ما اطمینان می دهند که بازگشت در قیمت ها اتفاق می افتد دیگر چه فرقی می کند که اسم این الگو چه چیزی باشد.

حقیقت این است که گاهی این الگو به مدت طولانی اتفاق می افتد و دیگر هیچ شباهتی به سقف یا کف 2یا3قلو ندارد.

طبیعیست برای کسانی که انتظار کف 2 یا 3قلوداشته اند الگوی پیش رو ارزش خود راازدست داده و دیگر قابل پیگیری نیست امابرای کسانی که این ناحیه را به عنوان ناحیه یConsolidationمی نامند فقط منتظر شکست در SARسقف می باشند تا بتوانند در بهترین موقعیت سود کسب کنند.

به بیان ساده تر باید گفت کف یا سقف 2یا3قلو فقط حالت خاصی ازConsolidationمی باشد.

برای این که بدانیم بازگشت تا چه ناحیه ایی اتفاق می فتد باید از Dropنزولی اولیه ی قیمت استفاده کرد.در واقع درصد های فیبو ناچی رویDropنزولی اول اعمال شود.

در زیر نمونه هایی از این الگو در بازار آورده شده است:

رتکو

Retko

وصنعت

vesanat

ذوب

zob

کماسه

 

 Kemase

خواندن 820 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 شهریور 1394 ساعت 23:48
برای ارسال نظر وارد سایت شوید