شنبه, 27 آذر 1395 ساعت 09:14

تحلیل بر اساس میانگین های متحرک - قسمت دوم / روند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به نام خدا


در این جلسه در خصوص چگونگی شکل گیری روند صعودی و نحوه ورود به آن , نگهداری در طول روند و خروج از روند توضیحاتی ارایه می کنیم .
همان گونه که در جلسه قبلی نیز عنوان شد , بررسی ما در تمپلیت شماره 1 که شامل دو میانگین متحرک ساده 92 و موزون 78 می باشد , انجام می گیرد .

 

  نمودار کنور در تایم روزانه را مشاهده می کنید .

photo 1

همان گونه که در شکل قابل مشاهده است روند نزولی در انتهای خود کم رمق شده است . در انتهای روند نزولی شیب میانگین موزون به سمت بالا تغییر جهت داده است ( زور تقاضا بیشتر شده )و دو میانگین در مسیر قطع کردن همدیگر هستند . در این محدوده قیمت یک بار به مقاومت حمله کرده است و با وجود اینکه ناموفق بوده اما اصلاح بیشتری نکرده و پس از آن که کف پایین تری نزده , و مجددا به مقاومت حمله کرده است . همیشه این حمله مجدد ( وقتی کف پایین تر زده نمی شود ) یک سیگنال قوی تغییر روند به شمار می رود .
به محض اینکه قیمت از هر دو میانگین ( که معمولا در این منطقه در حال کراس اور یا آماده این کار هستند) عبور کند سیگنال ورود صادر می شود . در اکثر مواقع سهم پس از عبور دوباره برمی گردد و اصطلاحا پولبک می کند . این نقطه پولبک نیز به عنوان نقطه ورود کم ریسک محسوب می شود . مانند شکل زیر .

photo 2

حال فرض کنیم که در منطقه عبور از میانگین ها یا در نقطه پولبک به سهم ورود کرده ایم . نگهداری و خروج از سهم چگونه خواهد بود .؟ حد ضرر بر چه مبنایی است ؟

در این سیستم حد ضرر همان میانگین های متحرک است که با حرکت سهم خود را هماهنگ می کند .

پس از آن که وارد سهم شدیم روند سهم را دنبال می کنیم . چنانچه سهم با شیبی استاندارد ( معمولا 45 درجه ) رشد کند همراه با آن میانگین های متحرک نیز بالا می روند . مانند شکل زیر :

 

photo 3 copy

همان گونه که مشخص است با هر بار کف و سقف بالاتر میانگین ها نیز با سهم حرکت کرده اند . در انتهای روند جایی که سهم نمی تواند سقف بالاتری بزند اخطار انتهای روند داده می شود و هنگامی که سهم زیر خط آبی رنگ بسته شد خروج از سهم اعلام می شود.

در حالتی که روند صودی سهم شیبی بیشتر از استاندارد داشت و به اصطلاح رالی تندی تشکیل شد , باید انتظار داشت که اصلاح آن نیز تند باشد ( شکل زیر ) . در این گونه مواقع به تایم فریم پایین تر می رویم . ما در این گونه موارد ادامه حرکت سهم را در همین تمپلیت  و در تایم یک ساعته بررسی می کنیم .

photo 4 copy

حال همان سهم را در تایم یک ساعته بررسی می کنیم .

photo 5 copy

سهم در تایم پایین تر نیز از قواعد تمپلیت پیروی کرده است و بسیار منظم واکنش نشان داده است .

تا زمانی که سهم بالای میانگین ها هست نگهداری می کنیم . به محض اینکه سهم حمایت کوتاه مدت را از دست داد ( به زیر خط آبی رنگ آمد  ) خروج کوتاه مدت سهم اعلام می شود . اما برای خروج کامل سهم نیاز به ذکر چند نکته دیگر است . با توجه به این که در این منطقه نکات زیادی وجود دارد ادامه بحث را در جلسه آینده پیگیری می کنیم .

موفق و پیروز باشید 

خواندن 288 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 27 آذر 1395 ساعت 09:59
برای ارسال نظر وارد سایت شوید